Elevföreställningar

I våra föreställningar möts de yngsta dansdrömmarna &
de starkaste talangerna.

Välkomna till BASE LAND!

Här hittar ni information om BASE23s vårföreställningar på Oscarsteatern maj 2017.
Längre ner på sidan kan ni se vilka som deltar i de olika föreställningarna.

Biljetter finns på Oscarsteatern eller showtic.se.
För att boka biljett klicka här.

OBS! Alla oavsett ålder måste ha en biljett!

 

 

BASE LAND  för våra avgångselever på Stockholm Musikalartistutbildning årskurs 3

 

Fredag 5 maj kl 19.30 & Söndag 14 maj kl 19.30

 

” Into the Woods” En helaftons föreställning med våra avgångselever på Stockholm Musikalartistutbildning 2 akter med 20 minuters paus

Föreställningens längd c:a 2 timmar 25 minuter inklusive paus

 

Biljettpris:     260 kronor    inklusive serviceavgift

 

 

BASE LAND  för Alhanko Academy of Ballet; Balettlinjen grad 5; Balettlinjen grad 3-4; Balettlinjen 06-07 Smultron; Balettlinjen 04-05 Hallon; Repertoar lördag

 

Söndag 7 maj kl 19.30

 

”Årets Balettföreställning”  Här får ni se våra balett elever som har kommit längst i sin nivå i en kavalkad av nummer samt Don Quijote i akt 2

2 akter med 20 minuters paus

Föreställningens längd c:a 2 timmar 25 minuter inklusive paus

 

Biljettpris:     260 kronor    inklusive serviceavgift

140 kronor för sidoplatser inklusive serviceavgift

 

 

BASE LAND för våra Musikalgrupper steg 1 & steg 2

 

Måndag 8 maj kl 18.00 & kl 20.00

 

” Skönheten & Odjuret” & ”Lejonkungen” (Lejonkungen spelas endast kl 18.00)

En föreställning med våra yngre Musikalelever som tränar efter skoltid

1 akt, föreställningens längd c:a 1 timma

 

Biljettpris:     240 kronor    inklusive serviceavgift

120 kronor för barn under 8 år  inklusive serviceavgift

 

 

BASE LAND för Dansar, Balett & Street linjerna steg 1-2 & de allra äldsta Hobbyeleverna som tränar 1 klass/vecka

 

Tisdag 9 maj klockan  19.00

1 akt, föreställningens längd c:a 1 timma 25 minuter

 

Biljettpris:     220 kronor    inklusive serviceavgift

140 kronor för sidoplatser inklusive serviceavgift

 

 

BASE LAND för SMU åk 1; Dansar & Street linjerna steg 2-5 & BASEment Crew

 

Fredag 12 maj kl 19.30

 

Här får Ni se många häftiga & vackra jazz-, street- & lyriska dansnummer ofta med sång.

2 akter med 20 minuters paus

Föreställningens längd c:a 2 timmar 25 minuter inklusive paus

 

Biljettpris:     260 kronor    inklusive serviceavgift

140 kronor för sidoplatser inklusive serviceavgift

 

 

BASE LAND  för årskurs 2 på Stockholm Musikalartistutbildning

 

Lördag 13 maj kl 19.30

 

”Comedy Acts” Stockholm Musikalartistutbildning årskurs 2 framför ett pärlband av Fantastiska Musikalnummer. Regi & Koreografi: Hans Marklund & Roine Söderlundh.

1 akt, föreställningens längd c:a 1 timma & 20 minuter

 

Biljettpris:     220 kronor    inklusive serviceavgift

 

 

BASE LAND  för de yngre & för hobbyelever som tränar 1 gång/vecka

 

Lördag 13 maj klockan  10.00; 12:15 & 14.30

Söndag 14 maj klockan 10.00; 12:15; 14.30 & 16:45

1 akt, föreställningens längd c:a 1 timma

 

Biljettpris:    160 kronor    inklusive serviceavgift

120 kronor för barn under 8 år  inklusive serviceavgift

 

 


Nedan kan du se vilka grupper som deltar i de olika föreställningarna

 

Fredag 5 maj kl 19.30              

Stockholm Musikalartist utbildning årskurs 3  ”Into the Woods”

 

 

Söndag 7 maj kl 19.30

AAB årskurs 4 & 5 Lärare: Magdalena Irigoyen & Eugenia Bolander
AAB årskurs 6 & 7 Lärare: Iskra Ring & Jens Rosén
AAB årskurs 8 & 9 Lärare: Mia Stagh & Iskra Ring
Balettlinjen grad 5 Lärare: Jens Rosén
Balettlinjen grad 3-4 Lärare: Marianna Szendrei
Balettlinjen 04-05 ”Hallon” Lärare: Magdalena Irigoyen
Balettlinjen 06-07 ”Smultron” Lärare: Magdalena Irigoyen
Balett Repertoar lördag Lärare: Magdalena Irigoyen

 

 

Måndag 8 maj kl 18.00

BASEment Musikal Lärare: Ceca Wadstein
Musikallinjen steg 2 Forts Lärare: Cecilia Arbeus, Nicole Rydell, Aina, Balder Ljunggren
Musikallinjen steg 2 Yngre Lärare: Anna Taube, Emilia Berglind, Anna Eiding,
Balder Ljunggren
Musikallinjen 05-06 Forts Lärare: Nicole Rydell, Christina Wester, Anna Eiding
Musikallinjen 07-08 Lärare: Signe Lidén, Anne Rönkkö, Ceca Wadstein
Pardans Äldre Lärare: Eva Johnson

 

 

Måndag 8 maj kl 20.00

BASEment Musikal Lärare: Ceca Wadstein
Musikallinjen steg 2 Lärare: Cecilia Arbeus, Nicole Rydell, Anna Eiding,
Izabella Tancredi, Balder Ljunggren
Musikallinjen steg 1 02-04 Lärare: Anna Hjärpe, Anne Rönkkö, Emilia Berglind
Musikallinjen 05-06 Lärare: Nicole Rydell, Ceca Wadstein
Pardans Äldre Lärare: Eva Johnson

 

 

Tisdag 9 maj kl 19.00

Balett Repertoar lördag Lärare: Magdalena Irigoyen
Balettlinjen grad 2-3 Lärare: Marianna Szendrei
Dansarlinjen steg 1 02-03 Forts Lärare: Signe Lidén & Anna Hjärpe
Dansarlinjen steg 1 02-04 Lärare: Anna Hjärpe
Dansarlinjen steg 1 Äldre Lärare: Anna Taube & Damla Yaraman
Hip Hop 98-00 onsdag Lärare: Hannes Lemberg & Simon Svedlund
Showjazz 98-01 måndag Lärare: Anna Hjärpe
Showjazz 99-01 torsdag Lärare: Sara Wallin Persson
Streetlinjen steg 2 Lärare: Hannes Lemberg & Johan Hillgren
Pardans Yngre Lärare: Lovisa Bengtsson & Robin Pang
Pardans Äldre Lärare: Eva Johnson

 

 

Fredag 12 maj kl 19.30

Dansarlinjen steg 5

Dansarlinjen steg 4

Dansarlinjen steg 3 grupp 1

Dansarlinjen steg 3 grupp 2

Dansarlinjen steg 2 Forts

Dansarlinjen steg 2

Streetlinjen steg 2 Forts

BASEment Crew Street

BASEment Musikal

Pardans Äldre

SMU årskurs 1

 

 

Lördag 13 maj kl 10.00            

Balett 2001-2003 söndag kl 14.05 Lärare: Catinka Träger
BASE Kids 2005-2006 Showjazz Måndag 16.35 Lärare: Maria Lindholm
BASE Kids 2006 Balett tisdag kl 16.50 Lärare: Hanna Blomqvist
BASE Kids 2007 Showjazz måndag kl 15.40 Lärare: Anne Rönkkö
BASE Kids 2007-2008 Hip Hop tisdag kl 16.00 Lärare: Nicole Rydell
Showjazz 2001-2003 onsdag kl 16.30 Lärare: Oscar Störtebecker
Streetlinjen steg 1 & Break söndag Lärare: Maria Lindholm, Johan Hillgren,
Robert Ekblom

 

 

Lördag 13 maj kl 12.15            

Balettlinjen 2007-2008 lördag kl 13.30 &
onsdag kl 15.30
Lärare: Lilly Zetterberg
BASE Kids 2005-2006 Showjazz tisdag kl 16.10 Lärare: Maria Lindholm
BASE Kids 2005-2006 Hip Hop söndag kl 14.40 Lärare: Martin Wallin Andersson
BASE Kids 2007-2008 Showjazz lördag kl 13.45 Lärare: Signe Lidén
Campus Manilla 2007-2008 onsdag kl 16.00 Lärare: Maria Lindholm
Dansarlinjen 2005-2006 onsdag kl 16.50 &
torsdag kl 17.50
Lärare: Sara Wallin Persson, Christina W.
Showjazz 2004-2005 lördag kl 13.30 Lärare: Hanna Åhs
Street BASE 2001-2003 Hip Hop fredag kl 17.10 Lärare: Lovisa Bengtsson
Streetlinjen steg 1 & Break söndag Lärare: Maria Lindholm; Johan Hillgren,
Robert Ekblom

 

Lördag 13 maj kl 14.30            

Balett 2004-2005 onsdag kl 16.35 Lärare: Lilly Zetterberg
BASE Kids 2005-2006 Showjazz torsdag kl 18.00 Lärare: Maria Lindholm
BASE Kids 2006-2007 Showjazz lördag kl 12.25 Lärare: Hanna Åhs
BASE Kids 2006-2008 Hip Hop lördag kl 13.45 Lärare: Robin Pang,
Martin Wallin Andersson
BASE Kids 2007-2008 Balett måndag kl 16.55 Lärare: Moa Hagelin
Dansarlinjen 2005-2006 onsdag kl 16.50 &
torsdag kl 17.50
Lärare: Sara Wallin Persson, Christina W.
Musikallinjen 2008-2009 fredag kl 16.00 & 16.45 Lärare: Elise Andersson
Street BASE 2004-2006 Hip Hop tisdag kl 17.05 Lärare: Nicole Rydell

 

 

Lördag 13 maj kl 19.30

Stockholm Musikalartistutbildning årskurs 2  ”Comedy Acts”

 

 

Söndag 14 maj kl 10.00           

Balett 2003-2005 fredag kl 16.50 Lärare: Lilly Zetterberg
Balettlinjen 2004-2005 måndag kl 17.40 &
torsdag kl 16.40
Lärare: Jens Rosén, Leana Almström
BASE Kids 2007-2008 Showjazz söndag kl 10.50 Lärare: Rebecka Carlsson
BASE Kids 2007-2008 Hip Hop måndag kl 17.15 Lärare: Emilia Berglind
Showjazz 2001-2003 måndag kl 19.40 Lärare: Emilia Berglind
Showjazz 2004-2005 torsdag kl 19.05 Lärare: Christina Wester
Showjazz 2001-2003 torsdag kl 18.55 Lärare: Sara Wallin Persson
Streetlinjen Yngre & Break söndag Lärare: Maria Lindholm, Robert Ekblom

 

 

Söndag 14 maj kl 12.15   

Balettlinjen 2004-2005 måndag kl 17.40 &
torsdag kl 16.40
Lärare: Jens Rosén, Leana Almström
BASE Kids 2005-2006 Showjazz måndag kl 15.45 Lärare: Nicole Rydell
BASE Kids 2006-2007 Balett fredag kl 15.45 Lärare: Lilly Zetterberg
BASE Kids 2006-2008 Hip Hop söndag kl 13.35 Lärare: Martin Wallin Andersson
BASE Kids 2007-2008 Showjazz tisdag kl 17.15 Lärare: Carro Andersson
Showjazz 2003-2004 torsdag kl 19.25 Lärare: Emilia Berglind
StreetBASE 2001-2003 Hip Hop onsdag kl 18.55 Lärare: Hannes Lemberg
Streetlinjen Yngre & Break söndag Lärare: Maria Lindholm, Robert Ekblom

 

 

Söndag 14 maj kl 14.30        

BASE Kids 2005-2006 Balett lördag kl 10.00 Lärare: Lilly Zetterberg
BASE Kids 2007-2008 Balett söndag kl 10.50 Lärare: Annie Dahlin
Dansarlinjen 2004-2005 torsdag kl 17.55 &
lördag kl 10.00
Lärare: Philippa Klondiras,
Anna Taube
Musikallinjen 2008-2009 NY söndag kl 14.45 & 15.30 Lärare: Elise Andersson,
Izabella Tancredi
Showjazz 2001-2003 söndag kl 11.05 Lärare: Lovisa Bengtsson
Showjazz 2004-2005 måndag kl 16.50 Lärare: Nicole Rydell
Street BASE 2001-2003 Hip Hop måndag kl 19.15 Lärare: Maria Lindholm
Street BASE 2004-2005 Hip Hop fredag kl 16.05 Lärare: Lovisa Bengtsson

 

 

Söndag 14 maj kl 16.45     

Balett 2002-2004 lördag kl 11.05 Lärare: Lilly Zetterberg
BASE Kids 2005-2006 Showjazz söndag kl 10.00 Lärare: Lovisa Bengtsson
BASE Kids 2007-2008 Hip Hop söndag kl 11.05 Lärare: Maria Lindholm
BASE Kids 2008 Balett onsdag kl 16.50 Lärare: Moa Hagelin
Dansarlinjen 2004-2005 torsdag kl 17.55 &
lördag kl 10.00
Lärare: Philippa Klondiras, Anna Taube
Showjazz 2003-2005 söndag kl 12.55 Lärare: Rebecka Carlsson
Showjazz 2004-2005 tisdag kl 18.20 Lärare: Emilia Berglind
Street BASE 2004-2005 Michael J/Hip Hop
måndag kl 18.10
Lärare: Maria Lindholm

 

 

Söndag 14 maj kl 20.00           

Stockholm musikalartist utbildning årskurs 3 ”Into the Woods”