Elevföreställningar

I våra föreställningar möts de yngsta dansdrömmarna &
de starkaste talangerna.

It’s all about us!

Här hittar ni information om BASE23s vårföreställningar maj 2018.
Längre ner på sidan kan ni se vilka som deltar i de olika föreställningarna. 

VÅRA FÖRESTÄLLNINGAR
2 maj Maximteatern 18:30 Musikal grupper
4 Maj Maximteatern  18:30 Musikalintensiven
5 Maj Maximteatern 10:00, 12:30, 15:00, 17:30 Barn & ungdomsgrupper
6 Maj Maximteatern 10:00, 12:30, 15:00, 17:30 Barn & ungdomsgrupper
7 Maj Maximteatern 17:30, 20:00 Linjer steg 1-3 & DayBase
8 Maj Maximteatern 19:30 Stockholm Musikalartist Utbildning årskurs 1-2
16 & 17 Maj Maximteatern 19:30 Stockholm Musikalartist Utbildning årskurs 3, Musikalen BAD GIRLS
20 Maj Oscarsteatern 19:30 Alhanko Academy of Ballet & Balettlinjen bl a grad 4-5
21 Maj Oscarsteatern 19:30 Dansarlinjen steg 3-5 & Basement

BILJETTER:
2-4 Maj Musikalgrupper, Musikalintensiven: 220 kr
5-6 Maj Barn & ungdomsgrupper: 160 kr
7 Maj Linjer steg 1-4 & DayBase: 220 kr
8 Maj SMU åk 1-2: 250 kr
16-17 Maj SMU åk 3. BAD GIRLS: 300 kr
20-21 Maj Oscarsteatern 250 kr

Biljetter till Maximteatern säljs i Cafét på BASE23
ÖPPET tider:
måndag 14.30-19.30
tisdag 14.00-18.30
onsdag 14.30-18.15
torsdag 14.15-19.00
fredag 14.30-17.30
lördag 09.45-15.45
söndag 09.45-15.00
OBS stängt för påsklov 30/3-8/4

Biljetter till Oscarsteatern bokas via www.showtic.se.
OBS! Alla oavsett ålder måste ha en biljett!


MEDVERANDE GRUPPER I FÖRESTÄLLNINGARNA

Maximteatern Onsdag 2 maj kl 18.30

Föreställningsdatum Tid Grupp Undervisningstid Lärare
2 maj 18.30 Musikalgrupp 03 & Äldre Diverse Anna Hjärpe, Anna Taube, Ceca Wadstein, Balder Ljunggren
2 maj 18.30 Musikalgrupp 04-05 Diverse Anna Hjärpe, Emilia Berglind, Patricia Olmos, Balder Ljunggren
2 maj 18.30 Musikalgrupp 06-08 Diverse Teo Wickenbergh, Kristina Arnqvist, Matilda Bergman, Balder Ljunggren
2 maj 18.30 Musikalgrupp 08-09 Fredag Fredag 16.45-18.15 Jennie Larsson

Maximteatern Fredag 4 maj kl 18.30

Föreställningsdatum Tid Grupp Undervisningstid Lärare
4 maj 18.30 Musikalintensiv 03 & Äldre Diverse Anders Hammar, Cecilia Arbeus, Anna Taube, Emilia Hallstensson, Ceca Wadstein, Balder Ljunggren
4 maj 18.30 Musikalintensiv 04-05 Diverse Judith Simon, Christina Wester, Anna Taube, Emilia Hallstensson, Ceca Wadstein, Balder Ljunggren
4 maj 18.30 Musikalintensiv 06-07 Diverse Anders Hammar, Kristina Arnqvist, Emilia Berglind, Emilia Hallstensson, Jonatan Nettréus, Balder Ljunggren
4 maj 18.30 Musikalgrupp 08-09 Söndag Söndag 14.00-15.35 Lovisa Bengtsson

Maximteatern Lördag 5 maj kl 10.00

Föreställningsdatum Tid Grupp Undervisningstid Lärare
5 maj 10.00 Balett 07-08 Söndag Söndag 10.00-11.00 Jana Schultz
5 maj 10.00 Balett 04.05 Onsdag Onsdag 19.15-20.15 Lilly Zetterberg
5 maj 10.00 Campus Manilla F-klass & Årskurs 1 Onsdag 15.05-15.55 Maria Lindholm
5 maj 10.00 Musikalgrupp 2010 Fredag 15.10 Jennie Larsson
5 maj 10.00 Showjazz 01-03 Torsdag Torsdag 19.25 Trixie Eklöf
5 maj 10.00 Streetlinjen Yngre Tisd 17.15, Sönd 10.00 Maria Lindholm
5 maj 10.00 Street 05-06 Söndag Söndag 13.45 Robin Pang Eriksson
5 maj 10.00 Street 09-10 Söndag Söndag 12.40 Robin Pang Eriksson
5 maj 10.00 Street 01-03 Onsdag Onsdag 19.10 Hannes Lemberg

Maximteatern Lördag 5 maj kl 12.30

Föreställningsdatum Tid Grupp Undervisningstid Lärare
5 maj 12.30 Balett 07-08 Onsdag Onsdag 17.05-18.05 Kristina Arnqvist
5 maj 12.30 Balettlinjen 07-08 Onsdag 16.50, Lörd 12.25 Ylva Helander
5 maj 12.30 Showjazz 07-08 Söndag Söndag 12.30-13.30 Herta Jankert
5 maj 12.30 Showjazz 04-06 Söndag Söndag 11.20-12.35 Annie Dahlin
5 maj 12.30 Showjazz 05-06 Tisdag Tisdag 16.10-17.10 Maria Lindholm
5 maj 12.30 Streetlinjen steg 1 Tisd18.20, Sönd 15.30 Maria Lindhol, Johan Hillgren
5 maj 12.30 Street 08-09 Söndag Söndag 10.40-11.25 Andrea Kallström
5 maj 12.30 Street 01-03 Fredag Fredag 17.30-18.30 Robin Pang Eriksson
5 maj

Maximteatern Lördag 5 maj kl 15.00

Föreställningsdatum Tid Grupp Undervisningstid Lärare
5 maj 15.00 Balett 03-04 Måndag Måndag 18.50-20.05 Judith Simon
5 maj 15.00 Balett 06-07 Fredag Fredag 16.00-17.00 Lilly Zetterberg
5 maj 15.00 Campus Manilla åk 3-4 Onsdag 16.00-17.00 Maria lindholm
5 maj 15.00 Showjazz 09-10 Söndag Söndag 10.30-11.15 Herta Jankert
5 maj 15.00 Showjazz 05-06 Måndag Måndag 16.35-17.35 Maria Lindholm
5 maj 15.00 Showjazz 04-05 Torsdag Torsdag 18.40-19.40 Kristina Arnqvist
5 maj 15.00 Showjazz 07-08 Tisdag Tisdag 18.15-19.15 Trixie Eklöf
5 maj 15.00 Street 07-08 Söndag Söndag 11.25-12.25 Robin Pang Eriksson
5 maj 15.00 Street 04-05 Fredag Fredag 16.10-17.10 Johan Hillgren

Maximteatern Lördag 5 maj kl 17.30

Föreställningsdatum Tid Grupp Undervisningstid Lärare
5 maj 17.30 Balett 06 Måndag Måndag 18.10-19.10 Hanna Blomqvist
5 maj 17.30 Balett 09 Onsdag Onsdag 16.35-17.35 Moa Hagelin
5 maj 17.30 Balettlinjen 08-09 Månd 15.45, Onsd 15.45 Ylva Helander
5 maj 17.30 Jazzfunk 04-06 Torsdag Torsdag 18.00-19.00 Trixie Eklöf
5 maj 17.30 Showjazz 00-03 Söndag Söndag 12.40-13.55 Annie Dahlin
5 maj 17.30 Showjazz 09-10 Onsdag Onsdag 16.15-17.00 Kristina Arnqvist
5 maj 17.30 Showjazz 04-05 Tisdag Tisdag 17.45-18.55 Emilia Berglind
5 maj 17.30 Street 06-08 Söndag Söndag 14.50-15.50 Robin Pang Eriksson
5 maj 17.30 Street 07-08 Tisdag Tisdag 16.00-17.00 Robin Pang Eriksson

Maximteatern Söndag 6 maj kl 10.00

Föreställningsdatum Tid Grupp Undervisningstid Lärare
6 maj 10.00 Balett 02-04 Lördag Lördag 11.05-12.20 Anders Hammar
6 maj 10.00 Balett 09-10 Lördag Lördag 10.50-11.35 Hanna Blomqvist
6 maj 10.00 Jazzfunk 01-03 Fo Torsdag Torsdag 19.05-20.05 Alex Araya
6 maj 10.00 Showjazz 06-07 Lördag Lördag 12.30-13.30 Hanna Åhs
6 maj 10.00 Showjazz 01-03 Onsdag Onsdag 16.40-17.40 Amanda Lidholm
6 maj 10.00 Showjazz 03-04 Torsdag Torsdag 19.25-20.40 Annie Dahlin
6 maj 10.00 Street 09-10 Fredag Fredag 16.35-17.20 Trixie Eklöf
6 maj 10.00 Street 04-06 Tisdag Tisdag 17.05-18.05 Robin Pang Eriksson

Maximteatern Söndag 6 maj kl 12.30

Föreställningsdatum Tid Grupp Undervisningstid Lärare
6 maj 12.30 Balettlinjen 04-06 Månd 16.50, Tord 16.40 Ylva Helander
6 maj 12.30 Balett 07-08 Måndag Måndag 17.45-18.45 Judith Simon
6 maj 12.30 Balett 09 Torsdag Torsdag 17.15-18.15 Moa Hagelin
6 maj 12.30 Showjazz 06-07 Tisdag Tisdag 16.35-17.35 Trixie Eklöf
6 maj 12.30 Showjazz 01-03 Måndag Måndag 17.20-18.35 Oscar Störtebecker
6 maj 12.30 Showjazz 07-08 Måndag Måndag 15.40-16.40 Kristina Arnqvist
6 maj 12.30 Street 06-08 Lördag Lördag 14.35-15.35 Robin Pang Eriksson
6 maj 12.30 Street 01-04 Måndag Måndag 19.20-20.20 Maria Lindholm

Maximteatern Söndag 6 maj kl 15.00

Föreställningsdatum Tid Grupp Undervisningstid Lärare
6 maj 15.00 Balett 05-06 Lördag Lördag 10.00-11.00 Anders Hammar
6 maj 15.00 Balett 08-09 Fredag Fredag 15.00-16.00 Lilly Zetterberg
6 maj 15.00 Showjazz 08-09 Lördag Lördag 13.40-14.40 Kristina Arnqvist
6 maj 15.00 Showjazz 04-05 Lördag Lördag 13.35-14.50 Hanna Åhs
6 maj 15.00 Showjazz 04-05 Måndag Måndag 17.40-18.55 Maria Lindholm
6 maj 15.00 Showjazz 05-06 Torsdag Torsdag 18.20-19.20 Amanda Lidholm
6 maj 15.00 Street 07-08 Måndag Måndag 18.15-19.15 Emilia Berglind
6 maj 15.00 Street 09-10 Lördag Lördag 15.40-16.25 Robin Pang Eriksson

Maximteatern Måndag 7 maj kl 17.30

Föreställningsdatum Tid Grupp Undervisningstid Lärare
7 maj 17.30 Balettlinjen Grad 3 Onsd 17.55, Fred 16.25, Lörd 9.45 Marianna Szendrei
7 maj 17.30 Break Söndag 16.50 & 18.10

Victor Mengarelli

 

7 maj 17.30 Dansarlinjen steg 1 04-05 Torsd 16.35, Torsd 17.55, Lörd 14.30 Anders Hammar, Signe Lidén, Johan Hillgren
7 maj 17.30 Dansarlinjen steg 1 06-07 Onsd 17.40, Onsd 18.45, Torsd 16.40 Lilly Zetterberg, Amanda Lidholm, Christina Wester
7 maj 17.30 DayBASE Diverse Camilla Fredén, Anna eiding
7 maj 17.30 Feminine Vibe Måndag 20.40-22.00 Cecilia Arbeus
7 maj 17.30 Showjazz 98-00 Onsdag Onsdag 19.50-21.05 Amanda Lidholm
7 maj 17.30 Streetlinjen steg 2 Tisd 17.40, Onsd 18.55, Sönd 16.50 Martin Wallin Andersson, Johan Hillgren
7 maj 17.30 Streetlinjen steg 2 Forts Onsd 17.35, Fred 17.15, Sönd 18.20 Hannes Lemberg, Johan Hillgren, Martin Wallin Andersson

Maximteatern Måndag 7 maj kl 20.00

Föreställningsdatum Tid Grupp Undervisningstid Lärare
7 maj 20.00 Balettlinjen Grad 3 Onsd 17.55, Fred 16.25, Lörd 9.45 Marianna Szendrei
7 maj 20.00 Break Söndag 16.50 & 18.10 Victor Mengarelli
7 maj 20.00 Dansarlinjen steg 1 02 & äldre Tisd 17.40, Tisd 19.05, Lörd 13.10 Johan Hillgren, Bartek Dybowski
7 maj 20.00 Dansarlinjen steg 1 03-05 Forts Fred 17.05,Sönd 11.20, Sönd 12.40 Paulina Lacobello, Jana Schultz
7 maj 20.00 Jazzfunk Avancerad Torsdag 20.45-22.05 Alex Araya
7 maj 20.00 Showjazz 98-01 Måndag Måndag 19.15-20.30 Anna Hjärpe
7 maj 20.00 Street 98-00 Onsdag Onsdag 20.15-21.30 Martin Wallin Andersson
7 maj 20.00 Streetlinjen steg 2 Forts Onsd 17.35, Fred 17.15, Sönd 18.20-19.35 Hannes Lemberg, Johan Hillgren, Martin Wallin Andersson

Oscarsteatern 20 maj kl 19.30

Föreställningsdatum Tid Grupp Lärare
20 maj 19.30 AAB åk 4-5 Magdalena Irigoyen, Eugenia Bolander
20 maj 19.30 AAB åk 6-7 Mia Stagh, Judith Simon, Jan Erik Wikström
20 maj 19.30 AAB åk 8-9 Mia Stagh, Eugenia Bolander
20 maj 19.30 Balettlinjen grad 4-5 Marianna Szendrei
20 maj 19.30 Balettlinjen 06-07 Smultron Magdalena irigoyen, Nelli Korpela
20 maj 19.30 Balettlinjen grad 1 04-05 Hallon Magdalena Irigoyen
20 maj 19.30 Repertoar lördag Magdalena Irigoyen

Oscarsteatern 21 maj kl 19.30

Föreställningsdatum Tid Grupp
21 maj 19.30 Dansarlinjen steg 5
21 maj 19.30 Dansarlinjen steg 4
21 maj 19.30 Dansarlinjen steg 3 Fo
21 maj 19.30 Dansarlinjen steg 2 Forts
21 maj 19.30 Dansarlinjen steg 2
21 maj 19.30 BASEment Street
21 maj 19.30 BASEment Musikal
21 maj 19.30 Pardansarna